Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.1.2021

 


00:20:00 22.5.2006
Kierunek: sails.pl!  //  V lat sails.pl


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

Życie to walka. Być może dorobię trochę teorii do motywów organizacji właśnie bitwy paintball'owej. To był od samego początku pomysł Marcina, który zawsze pasjonował się grami "first person perspective" ;) Jednak sobotnia impreza z okazji 5-lecia sails.pl to dobre podsumowanie ciągłej walki o trwanie sails.pl i jego świeżą formułę. Nie byłaby ona możliwa, bez ludzi - bardzo wielu ludzi! Niektórzy z nich nawet nie wiedzą jak ważni byli lub ciągle są dla trwania sails.pl! Na pewno dzisiaj nie wymienię ich wszystkich... jednak, bardzo serdecznie im... Wam wszystkim dziękujemy! Czasami było bardzo ciężko... jak to w życiu ;)

Ten artykuł będzie podróżą w odległą przeszłość. Z góry przepraszam za czasami drobne szczegóły, być może niezbyt ważne. W sumie, jeśli ktoś nie ma czasu to streszczę się do jednego przesłania: warto marzyć i realizować choćby cząstkę wizji - tylko zapał i ciężka praca pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość!

Początki sails.pl opisałem w dniu powstania wortalu... Jeśli ktoś ich nie zna: zapraszam.

Nasza ekipa, jeszcze przed uruchomieniem serwisu wzmocniona została o osobę, która stała się filarem sails.pl. Mowa o Zbyszku 'Zibim' Jarosiku. Zibi, swoim entuzjazmem i otwartym umysłem dba od samego początku o sprawy techniczne, ale także daje nam nową energię do dalszych działań! Zresztą pisałem o tym już w naszym pierwszym newsie.

Pamiętam jak przyjechałem na święta Wielkanocne 2001 z Danii, gdzie w tym czasie studiowałem, i spotkaliśmy się z Marcinem Jaczewskim, z którym wcześniej kilka lat pływałem na 470tce. Usiedliśmy na pomoście w gdyńskiej Marinie... pokazałem Marcinowi plan rozwoju sails.pl, jaki przygotowywałem od pewnego czasu. Wtedy to wszystko wydawało się bardzo nierealne i odległe... To właśnie Marcin oraz mój brat Piotr byli autorami pierwszych, prawdziwych relacji na sails.pl. Jedna dotyczyła Pucharu PZŻ, a druga Wapen von Amecke w klasie Micro (pamiętam, że Marcin wysłał mi ją jako maila, a ja trochę wbrew jego woli wrzuciłem ją na sails.pl;)) ).

Oprócz pomysłu Coacha Adama Jankowskiego (z jesieni 2000 roku), który zapalił iskierkę do powstania sails.pl i Piotrka Żółtowskiego, który przygotował podstawy techniczne działania większości stron sails.pl, to właściwie maleńka stronka załogi klasy 470 dwóch Piotrków (Szwocha i Dworakowskiego) była pierwowzorem sails.pl (tutaj duże podziękowania dla Marcina Skurczyńskiego - mojego wykładowcy na studiach, który zachęcił mnie to wejścia w pasjonujący świat internetu). Strona ta powstała w czerwcu 2000 roku i zakończyła swoje działanie w lipcu 2001, kiedy sails.pl nabierał rozpędu.

Tego rozpędu sails.pl nadawały małe wydarzenia. Do dzisiaj pamiętam jeden z pierwszych wpisów na forum... to był Ossa, który od początku nas wspierał, albo Arnie - motywacja negatywna... nie wiem, czy zauważył, że dwa lata później poprawiliśmy wszystkie błędy jakie nam wytknął! Albo Pani Basia Sontowska, której do dzisiaj nie poznałem osobiście - Jej syn Marcin, wtedy Optimiściarz, napisał jakże fajną relację... i Tomasz Jachymek, a nawet Mateusz Kusznierewicz... i Pan Zbyszek, który wysłał nam fajnego maila... i Atomic Sailing Team w osobach Marka Stańczyka, a póżniej Maćka Kołosińskiego, który pare miesięcy później zaczął i do dziś wspiera sails.pl (jest naszym WODZEM ;). Bardzo wiele do sails.pl, w jego pierwszych miesiącach działania wniósł także Janek Kaliński - wtedy Laserowiec. Bardzo pomagał i pomaga nam także nieoceniony Pan Marek Szotyński wraz z córką Kasią i synem Bartkiem :) Później przyłączały się kolejne osoby... wszystkie one są wymienione w dziale ZAWODNICY. Wszystkim serdecznie, raz jeszcze DZIĘKUJEMY!!!!!

Dzisiaj, kiedy sails.pl notuje 30% wzrost oglądalności każdego roku, gdy dzienna liczba wizyt waha się między 1200 a 2000, trudno uwierzyć, że kiedyś zaglądało do nas kilkanaście osób ;) Pamiętam, jak mówiłem Zibiemu: "będziemy mieli 500 wizyt dziennie". Zibi mówił, że to łatwe nie będzie... Dziesiątki maili dziennie, promocja "z maila do maila", siła WOM, malowanie 4 metrowej flagi (niestety bez żelazka ;) w sali nr 19 YKPu (farbę i materiał załatwiał Piotrek Żółtowski, szablon drukowałem w częściach na starej drukarce na kartkach A4, a malowaniem zajmowaliśmy się wspólnie z Marcinem). I potem Pan Janusz Matzken, którego długo przekonywaliśmy, aby pozwolił nam tą flagę wywiesić w porcie w Pucku podczas dużych regat. Naklejki PL, wielka akcja promocyjna podczas pamiętnej drugiej edycji Gdynia Sailing Days (to była impreza!), kilkukrotne zmiany lokalizacji serwerów, nocne podróże z Gdańska do Gdyni, setki godzin spędzone na konfiguracji komputerów, których było prawie 10, pierwszy w Polsce program do liczenia wyników on-line autorstwa Piotrka Żółtowskiego (później jako pomysł skopiowany przez chłopaków z jednej firmy informatycznej), pierwsze spotkanie z Pawłem z Proteriansów i ich pomoc, która trwa aż do dzisiaj. To tylko urywki z pierwszych miesięcy działania sails.pl.

Jesienią 2001 roku rodziła się idea powstania serwisów klas regatowych. Pamiętam jak długo dyskutowaliśmy na ten temat z Piotrkiem Żółtowskim przez telefon. Później chwilę przed targami Boatshow mały kryzys, ciągła walka z czasem, studiami, pracą, a potem kolejna eksplozja i powstanie przed sezonem 2002 witryny polskiego Optimista (wtedy wsparł nas wirtuoz Szymon Kaszuba oraz Łukasz Czech i Michał Naleziński, a także Wojtek Wołoszyk). Później rodziły się kolejne strony: Jabesa (który napisał do nas maila ponad pół roku po naszej pierwszej rozmowie), Moniki Bronickiej, Cadeta, 470, Finna... Wszystkie one mają swoją historię na sails.pl, było ich ponad 30!

Było też morderstwo... powieść w odcinkach autorstwa gdyńskiej żeglarki Magdy Frohwerk: "Morderstwo na regatach". Przez wiele tygodni śledziliśmy losy bohaterów, w tym także zawodników startujących w Pucharze Prezydenta Gdyni.

W ramach sails.pl staramy się także współpracować z ważnymi programami żeglarskimi, z Nivea Błękitne Żagle na czele. Wymiany barterowe, wzajemna promocja od 5 lat dają kolejne impulsy do działania i dalszego rozwoju. Internet w Polsce to ponad 10 lat komercyjnej działalności, sails.pl tworzycie Wy każdego dnia, od 5 lat. My staramy się tylko Wam pomagać... tak od samego początku postrzegamy naszą misję. Pomagają nam ją realizować także instytucje: Gdynia, Skandia, Futuro, wspomniani Proteriansi, Crocom - DZIĘKI!

Przez pięć lat w sails.pl pojawiło się ponad 1600 artykułów, więcej niż 12000 fotek, wortal zanotował ponad 2 MILIONY wizyt... a jego pomysłodawcy postarzeli się o kolejne 5 lat... ;)) Dlatego nieustannie zapraszamy do współpracy młodszych od nas! W ostatnim czasie, zaproszenie do sails.pl TEAM przyjął Kuba Pawluk, który, przy pomocy "weteranów" i Dredzika prowadzić będzie wortal przez kolejne lata. Kuba - powodzenia! :)

To jaki sails.pl będzie w 2011 roku, zależy w dużej mierze od każdego z Was! Z naszej strony, zapewniamy - będzie się działo! Już wkrótce kilka niespodzianek! :)
Do boju! :-)

PS. I jeszcze jak na Oscarach, zupełnie od siebie ;) Najserdeczniejsze dzięki dla moich NAJBLIŻSZYCH - za wyrozumiałość i wsparcie! No i jeszcze dla moich trenerów - chociaż Coach jest jeden ;), to dziękuję także trenerowi Zbyszkowi i Jarkowi, a także Panu Andrzejowi!

w imieniu sails.pl TEAM

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0968880653381s