Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
4.4.2020

 


12:23:00 8.6.2007
I Regaty - Memoriał Kpt.Jacka Pawluka  //  Jacek Pawluk


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   W weekend 2-3.06 w Sztynorcie na Mazurach odbyły się I Regaty - Memoriał Kpt.Jacka Pawluka. Na starcie stanęło 15 dużych łódek, z załogami 8 osobowymi - łącznie niemal 100 osób. Rodzina, przyjaciele, sami krewni i znajomi królika.Atmosfera wspaniała, miłe wieczorki towarzyskie, było oczywiście mazurskie ognicho, a w sobotę wielka kolacja na zamówienie - pełno dań, beczki piwa, zespół grający. W międzyczasie dla osłody ciasta babci (mamy Jacka) oraz degustacja win mozelskich (Moselland) na statku Marka Gałaja.Pogoda była dla nas łaskawa - mimo, że weekend ten należał do pochmurnych, to w czasie wyścigów nie padało. Wiatr dopisał, zarówno w sobotę jak i niedzielę dobrze dmuchało. Jak można było się domyślić wiatr kręcił całkiem nieźle - zwłaszcza przy wyspach, które w regatach stanowiły odpowiednik bojek:) Dzięki temu było sporo śmiechu i mimo chmur atmosfera cały czas była bardzo słoneczna.Jacek był z nami. Wspominaliśmy tyle sytuacji z nim związanych. Byliśmy w tylu miejscach które on odwiedzał. Trasa dwóch rozegranych wyścigów (jeden długodystansowy) przebiegała szlakami wiele razy przez Niego przemierzanymi. Nawet w drodze powrotnej wielka ekipa zatrzymała się w często odwiedzanym dawniej barze Omega w Giżycku.
Nie brakowało chwil wzruszeń. Jak chociażby na zakończeniu, gdy przemawiał dziadek (ojciec Jacka) oraz Ilonka.Zakończenie było bardzo udane. Ciekawe nagrody zostały rozlosowane dla każdej ze startujących załóg (jak chociażby wina Alinghi ze Szwajcarii, szampany i wina mozelskie, nalewki domowej produkcji, ciasto babci :) Pierwsze sześć załóg oraz rodzice Jacka dostali piękne dyplomy. Zwycięzca regat otrzymał nagrodę przechodnią - wielki portret 15-letniego Jacka zrobiony nad Zegrzem znienacka przez Tomka Kurdziela - słynny, niczym obrazy w Luwrze, portret 'Jacek-bożyszcze nastolatek'. Nagroda ta, zgodnie ze słowami organizatora, ma zająć prezentacyjne miejsce w domu zwycięzcy, aż do następnej edycji regat. Podobno specjalna komisja będzie sprawdzać obecność portretu w najbardziej prezentacyjnym miejscu domu:) Jak informuje zwycięzca regat - Andrzej Lewandowski, portret zajął już zaszczytne miejsce (można wysyłać komisję:). Jednym zdaniem I Regaty - Memoriał Kpt.Jacka Pawluka na długo zostaną w pamięci i już z niecierpliwością oczekujemy następnej edycji. Ahoj Jacku!Pierwsza 'trójka' I Regat - Memoriału Kpt.Jacka Pawluka (sternicy):
1.Andrzej Lewandowski z załogą
2.Tomek Kurdziel z załogą
3.Szczepan Jabłecki z załogą

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM I SPONSOROM ZA TAK WSPANIAŁE REGATY: Magazyn NTN - Snow & More, Tomek Kurdziel & ekipa;
Moselland -Marek i Ania Gałaj
Janusz Białkowski
Marek i Ewa Lirscy
Marcin i Monika Blaut
Wacek i Karolina Słowik


Więcej zdjęć w galerii (Na górze po lewej - odnośnik zdjęcia).


wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.11699795723s