Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
15.7.2019

 


09:31:00 7.2.2008
Olimpijska Gala Żeglarska  //  Inne informacje - 2008

  

Już zaledwie 2 dni dzielą nas od IX Olimpijskiej Gali Żeglarskiej, organizowanej przez Polski Związek Żeglarski pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Gala, podczas której wręczone zostaną wyróżnienia za osiągnięcia w 2007 roku, odbędzie się w najbliższy piątek, 8 lutego br. o godz. 20:00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Rok 2008 jest rokiem szczególnym. W sierpniu na akwenie w Qingdao rozegrane zostaną Igrzyska Olimpijskie, gdzie polscy żeglarze w 8 konkurencjach walczyć będą o najwyższe trofea. Olimpijska Gala Żeglarska to nie tylko doskonała okazja do spotkania z żeglarską kadrą olimpijską, ale również sposobność poznania medalistów wszystkich konkurencji żeglarskich 2007 roku.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej Gali będzie spotkanie z byłymi olimpijczykami, których osiągnięcia przyczyniły się do kreowania dobrego imienia żeglarstwa. To właśnie oni stanowią godne naśladowania autorytety, którym nie wypada nie podziękować.

Tradycyjnie już kulminacyjną część programu stanowić będzie przyznanie wyróżnień. W tym roku Kapituła Gali zdecydowała się przyznać nagrody w następujących kategoriach:

- Żeglarka Roku
- Żeglarz Roku
- Trener Roku
- Impreza Sportowa Roku
- Sponsor Roku
- Dziennikarz Roku
- Partner Medialny Roku

Część oficjalną urozmaicą m. in. występy grupy hip-hopowej olimpijki z Aten Zosi Klepackiej oraz rozmowa z uczestnikiem regat samotników Mini-Transat 650, Jarkiem Kaczorowskim.

Podsumowanie Gali stanowić będzie konferencja prasowa, podczas której będzie można osobiście zadać pytania naszym najwybitniejszym sportowcom.

Korzystając z okazji, Polski Związek Żeglarski chciałby podziękować sponsorom, bez których organizacja Gali nie byłaby możliwa: PTC ERA, General Motors Polska, Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Henri Lloyd, LaserPOL, Restauracja Przystań, Nemiroff Vodka, BRE Bank

oraz Patronom Gali: ZAGLE, POLSKA, SAILS.PL, MAGAZYN WINDSURFING, TELEWIZJA POLSKA, POLSKIE RADIO TRÓJKA


NOMINOWANI DO NAGRÓD
w ramach IX Gali Żeglarskiej2007

1. Żeglarka Roku

1. Maja Dziarnowska zawodniczka SKŻ Sopot, w składzie kadry narodowej juniorów; 2 miejsce i srebrny medal w Mistrzostwach Świata Juniorów klasy RS:X w Sopocie.
2. Zofia Klepacka zawodniczka YKP Warszawa, kadra olimpijska, mistrzyni Polski, 1 miejsce w Mistrzostwach Świata w klasie RS:X (pierwszy tytuł mistrzyni świata w historii polskiego windsurfingu olimpijskiego), uzyskana nominacja dla kraju do Igrzysk Olimpijskich 2008 w konkurencji RS:X kobiet.
3. Katarzyna Szotyńska zawodniczka AZS UW Warszawa, kadra olimpijska; mistrzyni Polski, 4 miejsce w Mistrzostwach Świata w klasie Laser Radial, uzyskana nominacja imienna do Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku.

2. Żeglarz Roku

1. Mateusz Kusznierewicz / Dominik Życki zawodnicy YKP Warszawa i Spójni Warszawa, kadra olimpijska, 6 miejsce Mistrzostwach Świata w klasie Star, w czołowej 6 wszystkich tegorocznych startów międzynarodowych; uzyskana nominacja imienna do Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. W 2007 roku liderzy rankingu Pucharu Świata klasy Star.
2. Przemysław Miarczyński zawodnik SKŻ Sopot, kadra olimpijska, 1 miejsce ME i 2 miejsce MŚ w klasie RS:X, mistrz Polski; uzyskana kwalifikacja dla kraju do Igrzysk Olimpijskich 2008 w konkurencji RS:X .
3. Piotr Myszka zawodnik AZS AWFiS Gdańsk, kadra olimpijska, 2 miejsce ME i 5 miejsce MŚ w klasie RS:X, wicemistrz Polski.

3. Trener Roku

1. Roman Budziński trener klubowy SKŻ Sopot, wspomagający przygotowania realizowane w ramach kadry juniorów; współautor srebrnego medalu Maji Dziarnowskiej w Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie RS:X.
2. Paweł Kowalski trener główny klasy RS:X, współautor wyników Zofii Klepackiej, Przemka Miarczyńskiego i Piotra Myszki w ME, MŚ i imprezach pucharu świata.
3. Andrzej Zawieja trener i współautor sukcesów załogi Mateusz Kusznierewicz - Dominik Życki w klasie Star; współpracujący z najlepszymi załogami świata w klasie Star (m. in. Robert Scheidt Bruno Prada)

4. Sponsor Roku

1. General Motors Poland wspomaga przygotowania PZŻ do Igrzysk Olimpijskich, wyposażając grupy szkoleniowe w środki transportu (dwa Ople Vivaro w 2006r i dwa Ople Movano w 2007 i 2008 roku)., Od wielu lat sponsor licznych imprez żeglarskich m.in. Mistrzostw Polski klas olimpijskich, Pucharu Prezesa PZŻ oraz cyklu imprez klasy SKIPPI 650).
2. PTC ERA GSM sponsor załogi Kusznierewicz-Życki, aktualnie liderów światowego rankingu ISAF, jednej z najlepszych załóg klasy Star na świecie. Także sponsor imprez żeglarskich (m.in. Gali Żeglarskiej).
3. Toyota Polska sponsor przygotowań i startu kadry juniorów w klasie Laser 4.7 w mistrzostwach świata oraz sponsor Meczowych Mistrzostw Europy Toyota Sopot Match Race pierwszej imprezy w regatach meczowych tej rangi rozegranej w Polsce.

5. Żeglarska Impreza Roku

1. 49er Olympic Cup doskonale zorganizowane pod względem sportowym i medialnym regaty żeglarskie w Olsztynie. Widowisko sportowe, które zgromadziło na starcie najlepsze załogi krajowe oraz kilka załóg zagranicznych w klasie 49er. Cechowało się olbrzymim zaangażowaniem środowiska sportowego, przedstawicieli producentów sprzętu żeglarskiego i odzieży żeglarskiej, świata mediów oraz lokalnych władz samorządowych.
2. Allegro Cup kolejna edycja zaliczanych do Pucharu Europy regat klasy Formuła Windsurfing, niezwykłego spektaklu na plaży w Łebie i przybrzeżnych wodach, zgromadziła na starcie najlepszych zawodników świata. Widowisko mające na celu aktywizację zarówno światka żeglarskiego, jak i biernych uczestników, spędzających wakacje nad morzem. Doskonała oprawa medialna, konkursy na plaży, wysokie nagrody finansowe.
3. Meczowe Mistrzostwa Europy Toyota Sopot Match Race pierwsza impreza meczowa rangi mistrzostw kontynentu rozgrywana w Polsce. Wysokiej jakości organizacja strony sportowej oraz oprawy marketingowej. Zaangażowanie środowiska sportowego, przedstawicieli producentów sprzętu żeglarskiego i odzieży żeglarskiej, świata mediów oraz lokalnych władz samorządowych, przy udziale dużej liczby widzów (molo w Sopocie).

6. Partner medialny Roku

1. POLSAT zrealizował kilka godzin relacji telewizyjnych z sopockich Meczowych Mistrzostw Europy transmitowanych w paśmie ogólnopolskim.
2. TVN obsługa medialna cyklu imprez SAAB Sailing Cup w klasie Skippi 650 oraz Polish Match Tour.
3. TVP S.A. - obsługa medialna Mistrzostw Świata klas olimpijskich w Cascais (Portugalia): oraz wielu imprez żeglarskich (min. program Opowieści Wiatru i Morza, Szczeciński Magazyn Żeglarski), liczne relacje z regat żeglarskich i wywiady z członkami kadry olimpijskiej PZŻ w programie Sportowa Niedziela oraz w pasmach regionalnych.

7. Dziennikarz Roku

1. Janusz Kalinowski dziennikarz PAP, który na bieżąco śledzi i opisuje poczynania polskich żeglarzy w kraju i zagranicą. W tym roku bezpośrednio uczestniczył i relacjonował przebieg Mistrzostw Świata ISAF w Cascais.
2. Paweł Paterek dziennikarz TVP, współpracownik miesięcznika Żagle, autor m. in. relacji telewizyjnych z Mistrzostw Świata ISAF w Cascais. Na bieżąco przygotowuje relacje z najważniejszych startów polskich żeglarzy.
3. Dariusz Urbanowicz dziennikarz Przeglądu Sportowego, współpracownik miesięcznika Żagle, który bezpośrednio uczestniczył i relacjonował Mistrzostwa Świata ISAF w Cascias. Aktywnie opisuje wyniki polskich żeglarzy w mediach, z którymi współpracuje (m. in. Magazyn Żagle).

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.198158025742s