Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
4.4.2020

 


13:45:00 4.6.2008
II Regaty - Memoriał Kpt.Jacka Pawluka  //  Jacek Pawluk


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   Ponad 150 zawodników - przyjaciele, znajomi, sami swoi, oraz świetna pogoda i dużo śmiechu - tak było w ostatni weekend w Sztynorcie.



To już druga edycja Regat. W zeszłym roku przy dość chłodnej pogodzie ścigało się 15 załóg (o zeszłorocznej edycji tutaj), w tym roku zarówno pogoda jak i frekwencja naprawdę miło wszystkich zaskoczyły. Na ośmioosobowych, rodzinnych łódkach klasy Fortuna 27 ścigały się w tym roku aż 24 załogi! Samych zawodników żeglarzy było w Sztynorcie ponad 150, a do tego osoby towarzysząco - niepływające. Pogoda od samego początku genialna - piekące słońce i wiatr o sile 1-3 B. Klimat Memoriału tworzył się już od pierwszego wieczoru - wszystkie załogi spały bowiem na jachtach przy jednej keji, co szprzyjało integracji i było szansą do spotkań, często po latach. W sobotę, z lekkim poślizgiem - chwilę po 11 odbył się start do pierwszego wyścigu. Tegoroczna forma regat była, można powiedzieć, tradcyjna - dwa śledzie i meta (rok temu ścigaliśmy się na około wysp, teraz były bojki). Na wodzie każdy starał się jak mógł, w walce zdażały się nawet kolizje i tratwy na bojach, jednak było chyba więcej śmiechu niż zgrzytów - tradycyjnie nie było żadnych protestów, a złamanie przepisów, zgodnie z zawiadomieniem o regatach, karane było "złym samopoczuciem sprawcy".



Tego dnia przeprowadzono cztery wyścigi. Wieczorem ognisko z kiełbaskami, piwo, bigos, dla ucha przygrywała kapela Piotrka Rucińskiego i Michała Baudoun. Babcia (mama Jacka) przygotowała dwa pyszne torty oraz pudło ciastek. Przy ognisku miło było wspominać Jackowe historie, powspominać stare dzieje.



W niedzielę odbył się jeden finałowy wyścig. Znów lekki wiaterek i wspaniałe słońce. Krótko po zdaniu jachtów uroczyste zakończenie - każda załoga otrzymała pamiątkowe dyplomy i papier fotograficzny Agama, a pierwsza trójka znakomite wina "Alinghi" prosto ze Szwajcarii. Wszystkie pozostałe cenne nagrody były losowane - koszulki i koszule Alinghi, otrzymane prosto z siedziby szwajcarskiego syndykatu, nalewki, wina, miody domowej produkcji, babcine ciasta, beczki piwa, wodoodporne futerały. No i oczywiście najważniejszą nagrodę regat - przechodni portret - "Jacek - bożyszcze nastolatek" otrzymali zwycięzcy tegorocznej edycji - załoga Tomka Kurdziela (na marginesie: organizatorzy regat). Zgodnie z regulaminem zwycięzców nachodzić będą niezapowiedziane kontrole, aby stwierdzić czy portret wisi w zaszczytnym miejscu. Ostatni rok portert spędził u Andrzeja Lewandowskiego, zwycięzcy poprzedniej edycji.



Od poprzednich Regat Memoriałowych trochę się zmieniło. W tym roku nie wystartował już Jasio Skomorucha, odszedł Piotrek Wróblewski. Ich również, razem z Jackiem wspomnieliśmy długą chwilą ciszy na początku regat.



Tak jak powiedział Tomek Kurdziel w jednym z przemówień, Jacek jest cały czas z nami. Na zawodach, na przyjęciach, w koleżeńskich rozmowach co chwila pojawia się: "a pamiętacie jak Jacek"... Przytaczając słowa dziadka Mariana (tata Jacka), chcę życzyć, abyśmy za rok spotkali się na Memoriale w co najmniej takim samym gronie, i żebyśmy znów mogli popływać "razem z Jackiem".



Klasyfikacja końcowa regat (pierwsza trójka):
1. Tomek Kurdziel wraz z załogą
2. Robert Głowacki vel. "Faworyt", wraz z załogą (remis punktowy z 1.)
3. Szczepan Jabłecki wraz z załogą




SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM I SPONSOROM ZA DRUGIE TAK WSPANIAŁE REGATY:

Magazyn NTN - Snow & More, Tomek Kurdziel & ekipa;
Big Autohandel Warszawa
Alinghi: Defender 33rd America's Cup
Maciek Łapiński
Janusz Białkowski
Marek i Ewa Lirscy
Tomek Nagalski & family
Olaf Kamiński & family
Pawluk family
Piotr Respekta & PHU z Łańcuta

Więcej zdjęć w Galerii (Na górze po lewej - odnośnik Zdjęcia).

wypowiedz się na FORUM




NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.137979984283s