Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
15.7.2019

 


16:32:00 8.7.2008
Drugi trening na akwenie olimpijskim, klasa Finn.  //  Inne informacje - 2008


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

  

 Jest gorąco i duszno. Słońce rozproszone w utrzymującej się cięgle mgle jest dość uciążliwe. Wiatru mamy niewiele i rzadko zdarza się, żebyśmy musieli choć trochę balastować. Scenariusz poszczególnych dni nie różni się od tego, który przećwiczyliśmy w ubiegłym miesiącu. W zasadzie nic szczególnego się nie dzieje ale jest jedna niespotykana sprawa. Codziennie dziesiątki łodzi rybackich wypływają na wody Qingdao aby czyścić je z pływających łąk wodorostów. Niektóre dobierają się w pary i wloką rozciągnięte między sobą sieci, załogi mniejszych jednostek wyciągają algi narzędziami, które przypominają widły. Nad całą akcją czuwają nadzorcy i co jakiś czas słychać głośne polecenia z megafonu. Wczoraj gdy spływaliśmy do brzegu po spokojnej tafli wody, te kilkadziesiąt łodzi ruszyło na jedną komendę do portu. W jednej chwili woda tak się wzburzyła, że mieliśmy coś w rodzaju żeglarskiej corridy. Wśród walczących z algami Chińczyków, są także oddziały lądowe. Wojskowi ustawiają się na plaży w dwóch grupach: cztery rzędy po dwadzieścia osób. Zbiórka, komenda i ruszają do wody. Wyciągają wodorosty na brzeg, podjeżdża spychacz i usypuje je na kupki, po nim do akcji wkracza koparka i ładuje łychą algi na ciężarówkę. Ciekawostką jest, że oprócz wojskowych, w akcji na plaży uczestniczą także cywile i wygląda na to, że robią to w czynie społecznym. W ten sposób, monstrualne wręcz ilości zielonych wodorostów, które zagrażały pomyślności rozegrania Igrzysk w żeglarstwie, znikają z olimpijskich akwenów. Widać wyraźnie, że ta impreza jest priorytetem dla chińskich władz.

 

Już jutro na mojej stronie www.piotr-kula.pl umieszczę zdjęcia, pokazujące jak wygląda usuwanie wodorostów z wód Qingdao.

 

Zapraszam serdecznie, Piotr Kula POL 17

 

Moje starty i treningi wspierają:

Brügmann Polska, producent systemów okiennych i drzwiowych,
Polski Związek Żeglarski
Miasto Biskupiec

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.202347993851s