Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
15.7.2019

 


20:48:00 15.11.2008
Tomasz Holc Wiceprezydentem ISAF  //  Inne informacje - 2008


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

    W głosowaniu brało udział siedemdziesięciu delegatów, każdy z innego kraju. Prezydentem ISAF został ponownie Goran Petersson - jedyny kandydat na to stanowisko. Po Prezydencie przyszedł czas na wybór siedmiu Wiceprezydentów spośród czternastu kandydatów. Dodatkowym warunkiem był obowiązek wybrania co najmniej dwóch kobiet. Dla obsadzenia każdego kolejnego miejsca, przeprowadzane były osobne głosowania. Kandydatura Tomasza Holca przeszła już w trzecim głosowaniu.


Rozmowa z Tomaszem Holcem, przeprowadzona chwilę po elekcji:


Czy spodziewał się Pan wyboru już w trzecim głosowaniu?


- Rozmawiając ze wszystkimi moimi kolegami, którzy biorą udział w tym głosowaniu i którzy wyrażali swoje poparcie wobec mnie i mówili jakiego poparcia udzielają innym kandydatom, wydawało się, że to jest właśnie kolejność preferowana. Spodziewałem się, że może tak być, ale oczywiście nigdy do końca nie wiadomo, lecz z wcześniejszych rozmów tak to właśnie wynikało.


Na początku konferencji miał Pan jednak obawy o powodzenie w wyborach. Czy można zatem stwierdzić, że kampania przyczyniła się do końcowego sukcesu?


- Kampania to jedno, poza tym wieloletnia obecność i wieloletnie spotkania z ludźmi, robota która była przeze mnie tutaj do tej pory wykonywana. Także tak jak mówię, nie tylko podczas tego jednego tygodnia, ale przez całe lata pracy i kontaktów doszliśmy do takiego rezultatu.


Jakie korzyści dla polskiego żeglarstwa niesie za sobą Pana wybór na Wiceprezydenta ISAF? Nigdy wcześniej Polak nie zasiadał tak wysoko we władzach światowego żeglarstwa.


- To jest pytanie troszkę mniej do mnie, bo ja jestem oczywiście do dyspozycji. Jeśli władze Polskiego Związku Żeglarskiego, władze narodowe jak Ministerstwo Sportu, PKOL, będą chciały mnie używać, to jestem do dyspozycji. Dziś trudno mi powiedzieć, jak wprost można się do tego przyczynić, pomóc i załatwiać jakieś istotne sprawy. Na pewno będzie ich dużo, ale tak na gorąco strasznie trudno to jakoś zdefiniować. W tym celu będziemy mieli natychmiast spotkania w Polsce z odpowiednimi ludźmi ze związku i Ministerstwa i PKOL. Na pewno znajdziemy wspólne tematy, problemy które są do rozwiązania, wsparcie, które będzie potrzebne. Nasza obecność w ISAF to oczywiście zbliżenie się do ruchu olimpijskiego, do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i innych międzynarodowych organizacji sportowych.


Jak bardzo wzrosną Pana obowiązki po objęciu nowego stanowiska, względem wcześniejszych lat, przepracowanych na rzecz żeglarstwa?


- To też trudno na razie powiedzieć, bo o tych obowiązkach będziemy dopiero mówić dziś jeszcze. Także jutro mamy spotkania, gdzie będziemy dzielić zaplanowaną pracę, więc jest to gorący moment. Dowiemy się jeszcze w Madrycie, jakie obowiązki ma przygotowane Prezydent, który został wybrany na kolejną kadencję. jest to więc kontynuacja spraw, które do tej pory były załatwiane, no i będziemy składać w całość problemy, którymi zajmiemy się w pierwszej kolejności. Jedna rzecz, która jest oczywista i bardzo gorąca, to strategia - to sprawa, nad którą będziemy się w pierwszym rzędzie pochylać. Ścisły podział kompetencji dopiero nastąpi i wtedy będziemy wiedzieli z jakimi komisjami będziemy współpracowali i jacy ludzie będą bezpośrednio przy nas. Ważna rzecz - jutro będziemy mianować szefów i wiceszefów poszczególnych komisji


Komentarz Tomasza Chamery - przewodniczącego polskiej delegacji:


Czy może Pan skomentować wynik dzisiejszych wyborów?


- Powinniśmy być bardzo dumni, że nasz przedstawiciel, rodak, został wybrany na tak wysoką pozycję Po raz pierwszy w historii Polak będzie piastował funkcję wiceprezydenta ISAF, świetnie, bo jest to na pewno ukoronowanie jego kariery i wieloletnich działań.


Myśli Pan, że dalsza kariera Tomasza Holca jest otwarta? Ukoronowanie kariery brzmi jak zakończenie, a może w przyszłości Prezydent?


- Faktycznie źle powiedziane, bo przed Tomkiem wielkie wyzwania. Zobowiązania, które przyjął na siebie i oczekiwania społeczności żeglarskiej będą niesamowicie duże. Mówiąc o ukoronowaniu, miałem na myśli to, czego do tej pory dokonał i z tego się należy cieszyć.


Dużo obowiązków przed nowym wiceprezydentem, ale będą pewnie wynagrodzone prestiżem jaki niesie za sobą to stanowisko, nie tylko dla Tomasza Holca, ale całego polskiego żeglarstwa.


- Zdecydowanie prestiżem, bo nie jest to funkcja, za którą otrzymuje się jakiekolwiek apanaże. Dla samego polskiego żeglarstwa jest to pamiętny dzień, bo stanowi kolejne dostrzeżenie naszej pozycji na świecie. Nie tylko liczymy się już jako państwo zaliczane do czołówki światowej, ale wiele sytuacji i działań do tej pory podejmowanych, zostało dostrzeżonych podczas dzisiejszych wyborów.


Rozmawiał Piotr Kula POL 17

Delegacja IFA

www.piotr-kula.plEgzekutywa ISAF kadencji 2008 - 2012:


Prezydent: Goran Petersson


Wiceprezydenci:

Tomasz Holc, Polska

Daniel Irish, USA

Teo Ping Low, Singapur

Alberto Predieri, Włochy

Eric Tulla, Puerto Rico

Nazli Imre, Turcja

Teresa Lara, Wenezuela

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.747884988785s