Start!  |   Wydarzenia  |   Pliki  |   Video  |   Forum  |   Szkolenie  |   Galeria  |   Zawodnicy  |   Linki  |   O nas
19.1.2021

 


19:23:00 1.6.2010
IV Regaty - Memoriał Kpt.Jacka Pawluka  //  Jacek Pawluk


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych artykułach na sails.pl?
Kilknij tutaj!!!

   W ostatni weekend, w Kietlicach nad Jez.Mamry odbyły się IV Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka. Przy słonecznej pogodzie, w dobrych warunkach wiatrowych ścigaliśmy się do niedzieli. Na starcie stawiło się 120 żeglarzy plus osoby towarzyszące.Przed regatami prognozy pogody były różne. Mieliśmy spodziewać się deszczu i bardzo chłodnych dni. Jednak na miejscu czekała nas niespodzianka. Po raz kolejny Jacek, przez swoje układy 'na górze' załatwił piękną pogodę! Słońce i wiatr 1-3 B towarzyszyły nam zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, aby wraz z zakończeniem Regat zniknąć za grubymi chmurami.Przyjazd uczestników zaczął się w piątkowe południe. Pierwszy w porcie w Kietlicach zameldował się zwycięzca poprzedniej edycji Memoriału - Leon Wróbel. Leon przywiózł ze sobą przechodnie trofeum Regat - portret: "Jacek - Bożyszcze nastolatek". Komisja weryfikacyjna stwierdziła, że przez ostatni rok portret spoczywał w zaszczytnym miejscu, wraz z innymi trofeami długiej, żeglarskiej kariery Leona - min. pucharami Mistrza Świata w klasie Hornet, Micro i Cadet.
Do Kietlic przybywały kolejne załogi. Na liście startowej znalazło się wiele znanych nazwisk. Pojawiło się trochę zawodników klas regatowych, jednak przede wszystkim - znajomi, bliscy i przyjaciele Kpt. Jacka Pawluka. Załogi były różne - załogi rodzinne, załogi kumpli, kobiet, regatowców - zawodowców, amatorskie, jednym słowem - przegląd od A do Ż. Łącznie niemal 120 osób czyli 18 załóg. Jachtami, na których pływaliśmy, były łódki typu Twister 780.Przy pięknej pogodzie rozegrano 5 wyścigów po trasie 'trójkąt - śledź', a ostatniego dnia - wyścig długodystansowy na Jezioro Święcajty, na około Wyspy Kociej i spowrotem. W klasyfikacji generalnej wygrał Szczepan Jabłecki wraz z załogą 'Metalplex Team'. Szczepan nie oddał żadnego wyścigu, a na dodatek trofea Memoriałowe, przyznawane w tym roku za miejsca 1.-3. oraz dodatkowo za 5. i 10. ;) zostały przygotowane przez firmę Szczepana. Dziękujemy i gratulujemy:)
Kolejne miejsca na pudle zajęli: miejsce drugie, podobnie jak w zeszłym roku, Marcin Jaczewski wraz z drużyną 'sails.pl TEAM', miejsce trzecie Olaf Kamiński wraz z załogą 'Dżekfan'.
Szczepan Jabłecki wygrał najważniejszą nagrodę Regat - przechodni portret: "Jacek - bożyszcze nastolatek". Zgodnie z zasadami zwycięzców nachodzić będą niezapowiedziane kontrole, aby stwierdzić czy portret wisi w zaszczytnym miejscu:)
Ostatni rok portret spędził u Leona Wróbla, poprzedni u Tomka Kurdziela, jeszcze wcześniej u Andrzeja Lewandowskiego (zwycięzcy poprzednich edycji).

Każda załoga startująca w Regatach otrzymała pamiątkowe dyplomy z Jackowym zdjęciem i drobne upominki. Reszta nagród była losowana pośród wszystkich. Jak zawsze kciuki najmocniej trzymano za keksy Babci Marysi oraz trunki domowej roboty.Warto wspomnieć o atmosferze na Memoriale, kiedy to wracają dawne historie, a wspomnień czar ogarnia wszystkich. W czasie dwóch wieczorów przy ognisku muzykalne załogi stworzyły niezapomniany klimat. Wypieki Babci Marysi, smalczyk Kasi oraz wyżerka przygotowana przez Bar Mleczny 'Omega' z Giżycka i Ośrodek w Kietlicach dopełniały całości. Bardzo miło jest przebywać w tak doskonałym towarzystwie.Pozostaje tylko dodać - tegoroczny, IV Memoriał Kpt. Jacka Pawluka był wspaniałym przeżyciem, obyśmy na piątej edycji za rok spotkali się w co najmniej takim gronie!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM ZA CZWARTE TAK WSPANIAŁE REGATY!

Więcej zdjęć w galerii na górze po lewej.Organizacji tegorocznego Memoriału podjął się operator serwisu www.adresuj.com, Biuro 'Błękitny Piotruś' oraz Kornel Kamiński! Sędziował nam Henryk Karczewski. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy pięknie Fundatorom Nagród - Biurze 'Błękitny Piotruś', Firmie Metalplex, Serwisowi Adresuj.com, Firmie Stepp, Agencji Reklamowej Duplikat, Firmie Agama, Magazynowi NTN, Babci Pawluk, Ilonce Pawluk, Kasi Breńda, Grześkowi Breńda, Mikołajowi Miłkowskiemu i Piotrowi Respekcie.

Wyniki IV Regat - Memoriału Kpt.Jacka Pawluka - TUTAJ
Więcej informacji o IV Regatach - Memoriale Kpt.Jacka Pawluka (łącznie z zapisem GPS wyścigów) na stronie: www.memorialjacka.pl

wypowiedz się na FORUM
NEWS
 
5.19Polscy Match Racerzy Atakują
5.18Katamarany
5.16Oiler Cup
5.9Żeglarskie mistrzostwa Polski firm budowlanych.
5.9Omega Cup Wdzydze - Otwarcie sezonu
5.7Igrzyska Olimpijskie 2016
5.6Polish Match Tour – pierwsze rozstrzygnięcia!
5.1Zakończyły się regaty o Puchar ARKI
5.1Puchar Arki 2011
4.29Puchar Świata - Hyeres
4.29Zaczyna się piąty sezon POLISH MATCH TOUR. Dwie imprezy na początek!
4.29VI Puchar KS Zatoka Puck
4.206th Université de Nantes Sailing
4.19V Regaty - Memoriał Kpt. Jacka Pawluka / Zawiadomienie
4.19Puchar Komandora JKMW Kotwica
 
© Copyright 2001-2010   sails.pl team
email: do@sails.plhosted by  © no1
Stronę wygenerowano w czasie: 0.0876228809357s